Türkiye'nin İlk Duran Varlık Yönetim Sistemi

Owno® Duran Varlık Yönetim Sistemi, 2002 yılında alanında uzman mühendisler tarafından sektörün anlık ve gelecekteki ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanmış ve 1 senelik Ar-Ge çalışmalarının ardından geliştirilmiştir. Yazılım %100 yerli kaynaklar ile Türk mühendisler tarafından oluşturulmuş bir değer olmakla beraber özellikle yurt içinde değişkenlik gösteren tüm üretim yapılarına adapte olabilme özelliğine sahiptir. Sistemin genel amaçları ve faydaları tek bir ofiste ya da dağıtık yapıda çok sayıda ofiste bulunan tüm demirbaşların barkodlu olarak dijital ortamda takip edilmesi, süreçlerdeki ve demirbaşlardaki izlenebilirliği sağlamak, kayıp, kaçak gibi durumları ortadan kaldırırken tüm işlemlerdeki zaman kaybını engellemek ve oluşan tüm veriyi kolayca ulaşılabilen detaylı ya da özet raporlarla sunabilmektir. 

 

TANIMLAMALAR

Kartlar, katgoriler, kullanıcılar, lokasyonlar, sözleşmeler, firmalar vb. aralarındaki ilişkiler ve yetkiler... 

DEMİRBAŞ YÖNETİMİ

Her demirbaşın benzersiz bir barkod ya da RFID ile kimliklendirilmesi ve sistemde takibi...

ZİMMET YÖNETİMİ

Demirbaşların bir ya da birden fazla kişiye zimmetlenmesi ve zimmet onay takibi...

BİLDİRİMLER

Sistem içi otomatik mesajlar, anlık durum bildirimleri, kullanıcı bildirimleri, otomaik epostalar...

AMORTİSMAN YÖNETİMİ

VUK ve IFRS yöntemleri ile her demirbaş için ayrı amortisman hesaplama ve toplu raporlama...

LOKASYON YÖNETİMİ

Demirbaşların bulunduğu tüm lokasyonların sistemde tanımlanması ve demirbaşlar ile ilişkilendirilmesi...

ASKIYA ALMA

Demirbaşların servis, tamir vb. sebeplerden dışarıya çıkması ve dönüşlerinin takip edilmesi...

RAPORLAMA

Demirbaşlar ve amortisman ile ilgili tüm işlemler ve anlık durumlar için detaylı rapor ekranları...

İLİŞKİLİ DEMİRBAŞLAR

Demirbaşların birbirleri ile ilişkilendirilmesi ve beraber hareket etmelerinin sağlanması...

ONAY İŞLEMLERİ

İşlem bazında onay yetki imkanı ve işlemlerin onaylara istinaden icra edilmesi...

SAYIM

Mobil uygulama ile anlık sayım, bilgi görüntüleme, planlı sayım ve fark raporları oluşturabilme imkanı... 

DASHBOARD

Demirbaşlar ve süreçler için özet rapor ekranları, grafik raporlar ile dashboard ekranları...
 

 

 

Kullanıcı dostu
Esnek, kullanımı kolay ekranlar

Owno® Duran Varlık Yönetim Sistemi işletmenizdeki demirbaşlarla ilgili tüm işlemlerin hızlı ve doğru şekilde yapabilmelerini sağlayan akıllı ekranlara ve kısa yollara sahiptir. Kullanılan geliştirme teknolojileri sayesinde tüm işlemler ve raporlamalar zahmetsizdir.

Dokümanı indir

Owno® Duran Varlık Yönetim Sistemi, Microsoft Visual Studio üzerinde Microsoft C# .NET kodlama dilinde, Angular ve Web Services teknolojileri ile geliştirilmiştir. Microsoft SQL Server ve Oracle veri tabanlarını desteklemektedir. Web Based mimarisinde geliştirilen ve kullanılan Owno® Duran Varlık Yönetim Sistemi, responsive olarak her boyutta ekran üzerinde çalışma kabiliyetine sahiptir. Sistemin ana tanımlamaları, parametre ayarları, kurallar, algoritmalar ve ana işlemler tamamen desktop ekranlar üzerinden yetkili kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Sistemdeki kurallara bağlı olarak sayım, yer değişikliği vb. işlemler ise endüstriyel mobil cihazlar üzerinde mobil ekranlar yardımı ile gerçekleşmektedir. Owno® Duran Varlık Yönetim Sistemi altyapısı gereği tüm işlemler için oluşturulan kurallar sayesinde işlemlerin kontrollü ve eksiksiz yapılmasını sağlar.

Owno® Duran Varlık Yönetim Sistemi, demirbaş takibi sürecindeki tüm işlemlerin kusursuz olarak dijital ortamda gerçekleşmesini ve tüm işlemler ile ilgili geçmişe yönelik izlenebilirlik sağlamasını genel amaç olarak kabul eder. Yapılan tüm işlemler ile ilgili detay rapor ekranları ve özet rapor ekranları kullanıcıların yetkileri dahilinde ulaşabilecekleri seviyededir. Bilgisayar ekranlarından alınabilecek raporların yanı sıra belirli iş adımları ve durumlar için mail formatında otomatik rapor gönderimleri ya da sistem içi mesaj bildirimleri Owno® Duran Varlık Yönetim Sistemi, standart özellikleri içerisindedir. Tüm bunlara ek olarak özel dashboard tasarımları ile toplam envantere ait özet bilgiler anlık olarak görüntülenebilmekte, özel hazırlanabilecek olan mobil aplikasyonlar sayesinde akıllı telefonlardan ve tabletlerden özet bilgilere ulaşılabilmektedir.

 

Mobil sayım
Demirbaşın yanında barkodlu işlem

Owno® Duran Varlık Yönetim Sistemi, operatörlerin sahada gerekli tüm işlemleri hızlı ve doğru şekilde yapabilmelerini sağlayan akıllı mobil ve sabit ekranlara sahiptir. İşletme içerisindeki işlemler mobil ve  masa üstü sabit ekranlar üzerinden yapılabilmektedir. 

Demirbaş sayım (Standart) 
Yer değiştirme (Standart)
Bilgi görüntüleme (Standart) 
Demirbaş giriş/çıkış (Opsiyonel) 
Zimmet değiştir/iptal (Opsiyonel) 
Statü değiştirme (Opsiyonel) 
Askıya alma/Askından alma (Opsiyonel) 
Barkod yazdırma (Opsiyonel) 
Resim ekleme (Opsiyonel) 
 

Sektör bağımsız
Tüm demirbaşlarınızın yönetimi için en esnek altyapı

OWNO Demirbaş Yönetim Sistemi bir ofisteki çok sınırlı adette ofis demirbaşlarının yönetilmesinden, çok kompleks, çok lokasyonlu dağıtık yapıdaki çok sayıda kategoride yer alan demirbaşların yönetilmesine kadar farklı boyutlardaki işletmelerin ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir. OWNO Demirbaş Yönetim Sistemi içerisinde bulunan çok sayıda modül ve işlevsel özellik sayesinde demirbaş yönetim süreçlerinizi aksatmadan ve size zaman kazandırarak gerçekleştirmenize yardımcı olur. Bilhassa çok eleman çalıştıran ve binlerce demirbaşı olan işletmelerde ya da ofislerde demirbaşların sayımı, sayım sonuçlarının incelenmesi, eksik, fazla malzemelerin nerede olduğunun araştırılması çok zahmetli olmakta ve çok sayıda personelin günlerce uğraş verdiği sıkıntılı bir süreç haline gelmektedir. OWNO Demirbaş Yönetim Sistemi, sizi bu uzun zahmetlerden kurtarmak amacıyla geliştirilmiş %100 yerli kaynaklı bir yazılımdır.

 

Parametrik100%

Ek geliştirme ihtiyacı duymadan demirbaş yönetimi ihtiyaçlarını karşılama oranı

Mobil (Android)90%

Demirbaş yönetimi işlemlerinin online ve işlem sırasında gerçekleştirilmesi, mobilite

Uyarlanabilir95%

Farkı operasyonlara kod geliştirme ihtiyacı duymadan uyarlanabilme kabiliyeti

Güncel Teknolojiler100%

Sektörel, donanımsal ve yazılımsal güncel teknolojiler ile uyum seviyesi

Geliştirme İhtiyacı10%

Proje bazında özel isteklere göre geliştirmeye açıklık

 

 

OWNO Demirbaş Yönetim Sistemi sayesinde demirbaş süreçlerinizin tamamını barkod ya da RFID kontrollü  olarak yürütmeniz mümkündür. Uygulama alt yapısı itibari ile parametriktir ve sektör ayırt etmeksizin çok farklı firmaların iş süreçlerindeki ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. OWNO kullanmaya başladıktan sonra her yeni demirbaşın izleyeceği bir prosedür oluşmaktadır. Bu işlem demirbaşın bilgilerinin sisteme girilmesi, etiketinin basılması ve bir personele zimmetlenerek zimmet evrakları ile birlikte ilgili lokasyona gönderilmesini kapsamaktadır. Uygulama içerisinde demirbaşların her birinin üzerine demirbaş stok kodunu ve o ürüne ait seri numarasını içeren özel barkod etiketi basılarak demirbaşlar sisteme tanımlanmakta. Aynı şekilde demirbaşların yer aldığı fiziksel lokasyonlarda (oda, kat, depo vb.) barkod etiketleri ile kimliklendirilmektedir. Sonraki süreçte sadece bu barkod etiketlerinin el terminalleri ile okutulması suretiyle saatler sürebilecek demirbaş sayımları çok kısa sürelere indirilmektedir. Uygulamayı kullandığınız alanda bir kablosuz ağ (wireless) mevcut ise sistem, sayım kontrolünü anlık olarak yapmakta ve raporlamaktadır.

OWNO Demirbaş Yönetim Sistemi demirbaşlarınızın yaşam süresince oluşan tüm verilerini saklar ve bunları istediğiniz anda kolayca raporlamanıza imkan verir. Dönem sonlarında ya da anlık olarak ihtiyaç duyduğunuz demirbaş ile ilgili tüm raporlara çok kısa bir sürede ulaşmanıza yardımcı olur. OWNO demirbaşların statüleri, seri numaraları, renkleri, boyutları, nerede bulundukları, kimin üzerinde zimmetli oldukları, fatura bilgileri, amortisman hesaplamaları, finansal kiralama ve sigorta bilgileri gibi çok fazla bilgiye kısa sürede ulaşmanız için tasarlanmıştır. Bilgisayar ve bilgisayar ekipmanlarının artan envanterinde her bilgisayarın içerisinde bulunan kartlar, RAM miktarları, ekran boyutları vb. bilgileri kaydetmek çok zorluk vermektedir bu nedenle sistem içerisinde dinamik özellik ekleme altyapısı tasarlanmıştır. OWNO her demirbaşa bağlı olarak sınırsız sayıda özellik girişi ile bu zahmeti azaltmaktadır.

OWNO Demirbaş Yönetim Sistemi, sadece Türkiye sınırları içerisinde değil Rusya gibi bir çok komşu ülkede de kullanılmaktadır, çoklu dil altyapısı sayesinde global bir yazılımdır. Sistem kendi içerisinde bir mesajlaşma altyapısına ve otomatik eposta gönderim özelliği ile dilediğiniz zaman dilediğiniz verilerin otomatik olarak size iletilmesini sağlar.

 

 

ERP Sistemleri

Master datalar, demirbaş kartları, satın alma işlemleri, tedarikçiler, amortisman bilgileri...

İnsan Kaynakları Yazılımları

İşten ayrılma durumunda zimmetli demirbaş kontrolüi, zimmet iptali...

Entegrasyona uygun 
Bir çok dış yazılım ile entegre olabilir

OWNO sektörde kullanılmakta olan tüm ERP sistemi yazılımları ile entegre olabilme özelliğine sahiptir. Halihazırda SAP, Oracle, Logo, Netsis, IFS, Mikro gibi ERP sistemleri ile entegre çalışabilmekte olan OWNO firmaların kendileri için geliştirmiş oldukları Inhouse yazılımlar ile de kolayca entegre olabilmektedir.

Bu çözüme ait referans projelerimizden bazıları aşağıdadır. Tüm referanslarımızı ve projelerimizi görüntülemek için lütfen "Projeler" sayfasınız ziyaret edin.

Asaş Ambalaj

Asaş Ambalaj

Demirbaş Yönetim Sistemi
Atlas Copco

Atlas Copco

Demirbaş Yönetim Sistemi
Bileşim A.Ş.

Bileşim A.Ş.

Demirbaş Yönetim Sistemi

 

Kolay raporlama
Çok sayıda detay ve özet rapor

Owno® Duran Varlık Yönetim Sistemi, demirbaş yönetim sürecinizdeki tüm işlemler ile ilgili detaylı ve özet bilgiler içeren çok sayıda rapora ve grafik ekrana sahiptir. Özel olarak tasarlanacak ekranlar ve dashboard sayesinde bu bilgiler mobilden ulaşılabilecek hale getirilebilmektedir.

Owno® Duran Varlık Yönetim Sistemi, yapılan tüm işlemleri anlık olarak kayıt altına alır ve detaylı olarak raporlanmasına imkan sağlar. Owno® işletmenizdeki tüm demirbaş giriş, çıkış, zimmetleme, servise gönderim, yer değişikliği, barkod değişikliği ve diğer tüm işlemler ile ilgili zengin bir rapor altyapısına sahiptir. Liste ve rapor ekranlarının tamamında derinlemesine bir filtreleme özelliği bulunmaktadır, bu özellik sayesinde aynı ekran üzerinden bir çok filtreleme yaparak farklı raporlar üretebilirsiniz. Bunların yanı sıra detaylı amortisman verilerine ulaşmanıza yardımcı olacak detaylı rapor ekranlarına sahiptir. Demirbaşlar için uygulanan benzersiz barkod etiketi sayesinde geriye dönük tam bir izlenebilirlik raporu almanıza imkan verir. Uygulama içerisinden verileri rapor yerine liste olarak almak isterseniz Owno® Duran Varlık Yönetim Sistemi size özel listelerinizi oluşturabileceğiniz bir altyapı sağlamaktadır. Uygulama içerisinde yer alan "Özel sorgu listeleri" ekranı sayesinde sistem kullanıcıları kendi sorgularını yaratabilir ve bu sorgu ile oluşan listeleri excel, pdf vb. 8 ayrı formatta dışarıya aktarabilirler.

Owno® Duran Varlık Yönetim Sistemi, demirbaş takibi sürecindeki tüm işlemlerin kusursuz olarak dijital ortamda gerçekleşmesini ve tüm işlemler ile ilgili geçmişe yönelik izlenebilirlik sağlamasını genel amaç olarak kabul eder. Yapılan tüm işlemler ile ilgili detay rapor ekranları ve özet rapor ekranları kullanıcıların yetkileri dahilinde ulaşabilecekleri seviyededir. Bilgisayar ekranlarından alınabilecek raporların yanı sıra belirli iş adımları ve durumlar için mail formatında otomatik rapor gönderimleri ya da sistem içi mesaj bildirimleri Owno® Duran Varlık Yönetim Sistemi standart özellikleri içerisindedir. Tüm bunlara ek olarak özel dashboard tasarımları ile toplam envantere ait özet bilgiler anlık olarak görüntülenebilmekte, özel hazırlanabilecek olan mobil aplikasyonlar sayesinde akıllı telefonlardan ve tabletlerden özet bilgilere ulaşılabilmektedir.

vecsoft

İçerenköy Mah. Kayışdağı Cad.
No:64 Kat:6 İmpa İş Merkezi Ataşehir
İstanbul

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

+90 (216) 344 0809