Petlas A.Ş.

Petlas Kırşehir'de yer alan üretim tesisindeki malzeme ambar ve ütetim süreçlerinin yönetimi ve izlenebilirlik için AxionBlade® MES kullanmaktadır

 

Petlas Lastik San. ve Tic. A.Ş. Kırşehir'de bulunan üretim işletmesindeki malzeme, yarı mamul ambar ve üretim yönetimini kusursuz hale getirmek ve ürün bazında benzersiz kod ile izlenebilirliği sağlayabilmek için 2009 yılında AxionBlade® MES yazılımını kullanma kararı almıştır. Yılın son çeyreğinde başlayan proje detaylı analizlerin ardından,fabrikada yer alan malzeme, yarı mamul ambar ve üretim noktalarında hayata geçirilmiştir. IFS entegre olarak çalışan sistem işletmede yer alan tüm malzeme ve yarı mamul ve mamullerin tüm aşamalarda tam izlenebilirliğini sağlamaktadır.

Yazılımlar

AxionBlade® MES Üretim Yönetim Sistemi, 350 eş zamanlı kullanıcı, 1 merkez işletme, 5 farklı depo (Kırşehir)

Donanımlar

Zebra MC92XX El terminalleriZebra ZT410 Barkod Yazıcılar, Zebra Barkod Okuyucular, Zebra Forklift Terminalleri, Panel PC'ler

Teknolojiler

Ms. C#.Net, Ms. SQL Server, Ms. Visual Studio, Developer Express, LinqToSql (ORM), IFS ERP Sistemi Entegrasyonu

Faydalar

Proje sayesinde tüm depolama ve üretim işlemlerinin tamamı barkod kontrollü ve sistem yönlendirmeli olarak gerçekleştirilmekte ve oluşan veriler anlık olarak izlenebilmektedir. Kısa sürede operasyon hızlarında iyileşme görülmüş, kağıt vb. ile yapılan işlemlerin ortadan kalkması ve geleneksel çalışma yapısından kaynaklı operasyonel hataların yok olması ile birlikte verimlilik artmıştır. Tüm süreçlerde izlenebilirlik sağlanmıştır.

Referanslara dön

Bize ulaşmanız şimdi çok kolay!

 

Gelin

08:00 - 18:00

Yazın

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Takip edin

Twitter

İnceleyin

Linkedin

Beğenin

Facebook

vecsoft

İçerenköy Mah. Kayışdağı Cad.
No:64 Kat:6 İmpa İş Merkezi Ataşehir
İstanbul

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

+90 (216) 344 0809