Kırlıoğlu Kimya A.Ş.

Kırlıoğlu Kimya A.Ş. sektörün ihtiyacı olan DYNEX markası ile Emülsiyon Tip Patlayıcı MethanEX markası ile yeraltı kömür madenleri için Grizu Güvenli patlayıcı detEX Markası ile Elektriksiz Kapsül ve ANFOex markası ile Anfo üretimini yapan tek %100 yerli sermayeli firmadır.

 

Kırlıoğlu Kimya A.Ş., Afyonkarahisar da yer alan üretim işletmesinde ve İzmir'de yer alan bölge deposundaki operasyonlarını kusursuz hale getirmek ve ürün bazında izlebebilirlik, hatasız operasyon ve hız sağlayabilmek için 2019 yılında AxionBlade® WMS yazılımını kullanma kararı almıştır. Proje detaylı analizlerin ardından, 2019 ikinci çeyrek içerisinde Ayfonkarahisar ve İzmir'de yer alan 2 farklı depoda devreye alınmıştır. Sistem, üretilen her ambalajı ayrı bir seri numarası ile üretim hatlarından müşteriye sevkiyata kadar izlemekte ve raporlamaktadır.

Yazılımlar

AxionBlade® WMS Depo Yönetim Sistemi, 20 eş zamanlı kullanıcı, 2 merkez depo (Afyonkarahisar, İzmir)

Donanımlar

Zebra MC92XX El terminalleri, Extreme Network Ürünleri, Masaüstü ve Dizüstü Bilgisayarlar, Zebra ZT410 Barkod Yazıcılar, Otomatik Aplikatörler, Sensör ve Sabit Okuyucular

Teknolojiler

Ms. C#.Net, Ms. SQL Server, Ms. Visual Studio, Developer Express, LinqToSql (ORM)

Faydalar

Proje sayesinde depo işlemlerinin tamamı barkod kontrollü ve sistem yönlendirmeli olarak gerçekleştirilmekte ve oluşan veriler anlık olarak izlenebilmektedir. Kısa sürede operasyon hızlarında iyileşme görülmüş, kağıt vb. ile yapılan işlemlerin ortadan kalkması ve geleneksel çalışma yapısından kaynaklı operasyonel hataların yok olması ile birlikte verimlilik artmıştır. Tüm süreçlerde izlenebilirlik sağlanmıştır.

Referanslara dön

Bize ulaşmanız şimdi çok kolay!

 

Gelin

08:00 - 18:00

Yazın

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Takip edin

Twitter

İnceleyin

Linkedin

Beğenin

Facebook

vecsoft

İçerenköy Mah. Kayışdağı Cad.
No:64 Kat:6 İmpa İş Merkezi Ataşehir
İstanbul

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

+90 (216) 344 0809