Global Depo Yönetim Sistemi Çözümü

LV3+ WMS (Logistics Vision Suite 3+) Depo Yönetim Sistemi, 1999 yılında Mantis S.A. firması tarafından özellikle lojistik sektörünün ve büyük depoların anlık ve gelecekteki ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanmış ve 2 senelik ArGe çalışmalarının ardından geliştirilmiştir. Yazılım özellikle batı Avrupa, Rusya, orta Asya, Türkiye, Türk cumhuriyetleri, orta doğu ve kuzey Afrika bölgelerinde binlerce depoda çalışmakta ve yeni kurulumlar ile sürekli yaygınlaşmaktadır. Vecsoft, 2012 yılından itibaren yazılımın Türkiye'deki tek ve en büyük iş ortağıdır. Sistemin genel amaçları ve faydaları birden fazla depositörün operasyonunun yürütüldüğü lojistik üssündeki tüm işlemleri dijital hale dönüştürmek, süreçlerdeki ve malzemelerdeki izlenebilirliği sağlamak, kayıp, kaçak, hata gibi durumları ortadan kaldırırken tüm işlemlerdeki operasyonel verimliliği artırmak ve oluşan tüm veriyi kolayca ulaşılabilen detaylı ya da özet raporlarla sunabilmektir. 

 

SİPARİŞ YÖNETİMİ

Satın alma ya da satış siparişi ilişkisi, siparişe bağlı mal kabul ya da sevkiyat, bakiyeli sipariş takibi... 

MAL KABUL & QC

İrsaliye giriş, sipariş eşleştirme, etiketleme, ASN ilişkisi, bakiyeli kabul, kalite kontrol, statü takibi...

ÜRÜN YERLEŞTİRME

Lokasyon yönetimi, operatör yönlendirme, yan yana gelmeme kuralları, ABC kategörizasyon analizi...

BİLDİRİMLER

Sistem içi otomatik mesajlar, anlık durum bildirimleri, kullanıcı bildirimleri, otomaik epostalar...

LOKASYON YÖNETİMİ

Doluluk kontrolü, yerleştirme ve toplama kuralları, alan yönetimi, ABC analizi, hata kontrolü...

STOK YÖNETİMİ

İzlenebilirlik, Barkod, QRcode, RFID, stok özellik takibi, statü yönetimi, birim ve ambalaj tipi yönetimi, sayı...

SEVKİYAT PLANLAMA

Sevk planlama ve toplama iş emri yönetimi, sipariş ve sevkiyat ilişkisi yönetimi, planlama...

RAPORLAMA

Tüm işlemler ve anlık stok ile ilgili detaylı rapor ekranları, rapor bildirimleri...

ÜRÜN TOPLAMA

İş emri bazlı ürün toplama, toplama algoristmaları, ürün ve adet kontrolü, SKT ve FIFO yönetimi...

İŞ EMRİ YÖNETİMİ

İş emri bazlı operayon yönetimi, emir kontrolü, performans yönetimi, emir izleme ve raporlama...

ARAÇ YÜKLEME & SEVK

Sevk ve yükleme ilişkisi, araç ve rampa kontrolü, ürün ve adet kontrolü, yükleme sırası, sevk etketi... 

DASHBOARD

Özet rapor ekranları, grafik raporlar ile anlık data görüntüleme, LCD ve  mobil dashboard uygulamaları...
 

 

 

Kullanıcı dostu
Parametrik, zengin ekranlar

LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi, kod geliştirmeden ekran tasarlama imkanı sağlayan akıllı ekranlara ve kullanımı kolaylaştıran kısa yollara sahiptir. Kullanılan geliştirme teknolojileri sayesinde ekranlarda ve grid yapılarında kolon değişiklikleri, kolon gizleme, filtreleme ve dışarıya aktarım zahmetsizdir.

Dokümanı indir

LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi, Microsoft Visual Studio üzderinde Microsoft C# .NET kodlama dilinde, ORM (Object Relational Mapping) mimarisi ve Web Services teknolojileri ile geliştirilmiştir. Microsoft SQL Server ve Oracle veri tabanlarını desteklemektedir. Client Server mimarisinde geliştirilen ve kullanılan LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi, Desktop ve Mobile ekranlara sahiptir. Sistemin ana tanımlamaları, parametre ayarları, kurallar, algoritmalar tamamen desktop ekranlar üzerinden yetkili admin kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Sistemdeki kurallara bağlı olarak depodaki işlemlerin ise endüstriyel mobil cihazlar üzerinde mobil ekranlar yardımı ile gerçekleşmektedir. Mobil cihazlar üzerindeki uygulama TelNet emülasyounu ile kullanılmaktadır. Parametrik altyapısı sayesinde kod geliştirme ihtiyacı olmaksızın her operasyona uyarlanabilmektedir. Sistem içerisindeki toplama ve yerleştirme algoritmaları başta olmak üzere senaryolar kod içerisinde değil scriptler üzerinde yönetilmekte ve yetkili kullanıcılar tarafından değişen operasyonlara göre kısa sürede yenilenebilmektedir. Tamamen iş emri bazlı bir çalışma yapısına sahip olan LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi, kurgulanan çalışma yapısının kontrolünü ve işletilmesini kendisi otomatik olarak sağlamaktadır. Operatörse işlemleri sistemin kendilerine verdiği emirleri sistemin yönlendirdiği şekilde icra ederek gerçekleştirirler.

LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi, depo süreçlerindeki tüm işlemlerin kusursuz olarak dijital ortamda gerçekleşmesini ve tüm işlemler ile ilgili geçmişe yönelik izlenebilirlik sağlamasını genel amaç olarak kabul eder. Yapılan tüm işlemler ile ilgili detay rapor ekranları ve özet rapor ekranları kullanıcıların yetkileri dahilinde ulaşabilecekleri seviyededir. Bilgisayar ekranlarından alınabilecek raporların yanı sıra belirli iş adımları ve durumlar için mail formatında otomatik rapor gönderimleri ya da sistem içi mesaj bildirimleri LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi, standart özellikleri içerisindedir. Tüm bunlara ek olarak özel dashboard tasarımları ile işletme içerisinde performans kriterleri ya da işlem özet bilgileri LCD ekranlar üzerinde görüntülenebilmekte, mobil aplikasyonlar sayesinde akıllı telefonlardan ve tabletlerden özet bilgilere ulaşılabilmektedir.

 

Mobil rahatlık
Kablosuz, ürünün yanında ve anında işlem kolaylığı

LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi, depodaki operatörlerin işlemleri hızlı ve doğru şekilde yapabilmelerini sağlayan akıllı mobil ekranlara sahiptir. Depo içerisindeki tüm işlemler mobil ekranlar üzerinden yapılabilmektedir. 

Sipariş eşleme özelliği (Order management) 
İrsaliye kayıt oluşturma (Invoice management)
Ürün/Malzeme kabul işlemi (Receiving) 
Kalite kontrol işlemli (Quality Control) 
Barkod etiket yazdırma (Labeling) 
Palet oluşturma (Palleting) 
Ürün/Malzeme yerleştirme (Putting) 
Lokasyonlar arası transfer (Defragment) 
Palet/Ambalaj böl/birleştir (Merging) 
Toplama gözüne besleme (Replenishment) 
Ürün/Malzeme toplama (Picking) 
Operatör yönlendirme (Guidance) 
Sipariş/Ürün paketleme (Packing) 
Yükleme son kontrol (Checking) 
Araç yükleme işlemi (Loading) 
Sevkiyat işlemi (Shipment) 
Sistem içi mesajlaşma (Messaging) 
 
 

Her depoda çalışır
Farklı operasyonlara aynı anda uyarlanabilecek altyapı

LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi daha çok kompleks operasyonları ve süreçleri içeren zorlu 3PL depoların yönetilmesinde sorunsuz bir hizmet sunmaktadır. Özellikle aynı depo içerisinde birden fazla farklı müşterinin operasyonunun yürütülmesinde yaşanabilecek sistemsel zorluklar ya da limitler LV3+ WMS tarafından kolaylıkla ortadan kaldırılmaktadır. LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi içerisinde bulunan çok sayıda modül ve işlevsel özellik sayesinde iş süreçlerinizi aksatmadan ve size zaman kazandırarak gerçekleştirmenize yardımcı olur. Sistem, malzeme, mamul, yedek parça vb. gibi farklı depo operasyonlarının farklı yöntemler ile yönetilmesine uygundur. Sistem içerisinde yer alan bir çok modül sayesinde kalite kontrol, sayım, palet/paket/ürün bölme birleştirme, lokasyonlar arası transfer, etiket basma, rezervasyon, sipariş yönetimi, sevk yönetimi, işlemler ile ilgili maliyet hesaplama, iade işlemleri vb. çok sayıda işlemi kontrollü olarak gerçekleştirmeniz mümkündür. LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi, hangi aşamada isterseniz geriye dönük ürün ve operasyon tarihçesini eksiksiz raporlayabilirsiniz. Sistem tüm bu özellikleri ile deponuzda kusursuz bir izlenebilirlik sağlar.

 

Parametrik95%
Mobil80%
Uyarlanabilir70%

 

LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi sayesinde depo süreçlerinizin tamamını barkod ya da RFID kontrollü  olarak yürütmeniz mümkündür. Uygulama alt yapısı itibari ile parametriktir ve sektör ayırt etmeksizin çok farklı firmaların iş süreçlerine kod geliştirmeden uyarlanabilmektedir. Emir bazlı bir çalışma yapısına sahiptir. İş planlarını yapabilecek yetkilere sahip kullanıcılar bilgisayar ekranları üzerinden iş planlarını yaratmakta ve bu planlar otomatik ya da manuel olarak sahada çalışan operatörlerin kullandıkları endüstriyel mobil terminallere yönlendirilmektedir. Operatörler kablosuz ağ yardımı ile sisteme bağlı bulunan bu terminaller sayesinde sistemin kendilerine verdiği emirleri sistemin yönlendirdiği şekilde kontrollü olarak icra ederler. Yapılan tüm işlemler anlık olarak kayıt altına alınır ve detaylı olarak raporlanabilir. LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi, deponuzdaki sevkiyat, mal kabul, stoklama, iade, ürün ve diğer tüm işlemler ile ilgili zengin bir rapor altyapısına sahiptir. Liste ve rapor ekranlarının tamamında derinlemesine bir filtreleme özelliği bulunmaktadır, bu özellik sayesinde aynı ekran üzerinden bir çok filtreleme yaparak farklı raporlar üretebilirsiniz.

Bunların yanı sıra sistem, operatörlerin performanslarını ölçmenize yardımcı olacak tüm verilere ulaşmanızı sağlar. Geriye dönük tam bir izlenebilirlik raporu almanıza imkan verir. Uygulama içerisinden verileri rapor yerine liste olarak almak isterseniz LV3+ WMS size raporları ve listelerinizi oluşturabileceğiniz bir altyapı sağlamaktadır. Bununla da kalmaz olmayan bir ekran tasarlamanız için sizlere altyapı sunar. LV3+ WMS sahip olduğu altyapı sayesinde deponuzun iki boyutlu çizimini yapmanıza ve stoklarınızı anlık olarak bu çizim üzerinde görüntülemenize, lokasyonlarda anlık olarak çalışan iş emirlerini ve operatörleri bu çizim üzerinden takip etmenize olanak sağlar.

LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi, dünyada 21 farklı ülkede de kullanılmaktadır, çoklu dil altyapısı sayesinde global bir yazılımdır. Sistem kendi içerisinde bir mesajlaşma altyapısına ve otomatik eposta gönderim özelliği ile dilediğiniz zaman dilediğiniz verilerin otomatik olarak size iletilmesini sağlar.

 

 

ERP Sistemleri

Master datalar, ürün tanımları, sparişler, stok bilgileri, kalite bilgileri...

TMS Dağıtım Sistemleri

Sevkiyat işlemleri, irsaliye, müşteri ve envanter detay bilgileri...

Saha Satış Sistemleri

Güncel stok bilgisi, spariş detayları, müşteri ve teslimat detayları...

Otomasyon Sistemleri

Konveyör, sorting, otomatik okuma ve etiketleme, ışıklı ve sesli sistemler...

Entegrasyona uygun 
Bir çok dış yazılım ve otomasyon sistemi entegre olabilir

LV3+ WMS sektörde kullanılmakta olan tüm ERP sistemi yazılımları ile entegre olabilme özelliğine sahiptir. Halihazırda SAP, Oracle, Logo, Netsis, IFS, Mikro gibi ERP sistemleri ile çok sayıda projese entegre olarak çalışmakta olan LV3+ WMS firmaların kendileri için geliştirmiş oldukları Inhouse yazılımlar ile de kolayca entegre olabilmektedir.

Bu tip yazılımlara ek olarak depolarda kullanılabilecek konveyör, sorting, yönlendirme, AGV, otomatik depolama, robotik toplama, ışıklı toplama, sesli toplama ve RFID gibi çok sayıda otomasyon sistemi ve ekipmanları ile anlık bilgi paylaşımı yapabilme ve bu sistemleri kontrol edebilme özelliğine sahiptir.

Bu çözüme ait referans projelerimizden bazıları aşağıdadır. Tüm referanslarımızı ve projelerimizi görüntülemek için lütfen "Projeler" sayfasınız ziyaret edin.

Arçelik-LG

Arçelik-LG

Depo Yönetim Sistemi
Arctic S.A.

Arctic S.A.

Depo Yönetim Sistemi
AtaFreight Lojistik

AtaFreight Lojistik

Depo Yönetim Sistemi

 

Kolay raporlama
Çok sayıda detay ve özet rapor

LV3+ (Logistics Vision Suite 3+) WMS Depo Yönetim Sistemi, deponuzdaki tüm süreçler ile ilgili detaylı ve özet bilgiler içeren çok sayıda rapora ve grafik ekrana sahiptir. Özel olarak tasarlanacak ekranlar sayesinde bu bilgiler mobilden ulaşılabilecek ya da işletmede LCD ekranlarda görüntülenebilecek hale getirilebilmektedir.

LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi, depolar içerisinde yapılan tüm işlemleri anlık olarak kayıt altına alır ve detaylı olarak raporlanmasına imkan sağlar. LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi, işletmenizeki tüm sevkiyat, mal kabul, stoklama, iade, ürün ve diğer tüm işlemler ile ilgili zengin bir rapor altyapısına sahiptir. Liste ve rapor ekranlarının tamamında derinlemesine bir filtreleme özelliği bulunmaktadır, bu özellik sayesinde aynı ekran üzerinden bir çok filtreleme yaparak farklı raporlar üretebilirsiniz. Bunların yanı sıra operatörlerin performanslarını ölçmenize yardımcı olacak tüm verilere ulaşmanızı sağlar. Geriye dönük tam bir izlenebilirlik raporu almanıza imkan verir. Sıkıntı olan lotların ilgili tedarikçiye bildirilmesi mümkün olmaktadır. Uygulama içerisinden verileri rapor yerine liste olarak almak isterseniz LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi size özel listelerinizi oluşturabileceğiniz bir altyapı sağlamaktadır. 

LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi, depo süreçlerindeki tüm işlemlerin kusursuz olarak dijital ortamda gerçekleşmesini ve tüm işlemler ile ilgili geçmişe yönelik izlenebilirlik sağlamasını genel amaç olarak kabul eder. Yapılan tüm işlemler ile ilgili detay rapor ekranları ve özet rapor ekranları kullanıcıların yetkileri dahilinde ulaşabilecekleri seviyededir. Bilgisayar ekranlarından alınabilecek raporların yanı sıra belirli iş adımları ve durumlar için mail formatında otomatik rapor gönderimleri ya da sistem içi mesaj bildirimleri LV3+ WMS Depo Yönetim Sistemi, standart özellikleri içerisindedir. Tüm bunlara ek olarak özel dashboard tasarımları ile işletme içerisinde performans kriterleri ya da işlem özet bilgileri LCD ekranlar üzerinde görüntülenebilmekte, mobil aplikasyonlar sayesinde akıllı telefonlardan ve tabletlerden özet bilgilere ulaşılabilmektedir.

vecsoft

İçerenköy Mah. Kayışdağı Cad.
No:64 Kat:6 İmpa İş Merkezi Ataşehir
İstanbul

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

+90(216) 417 7182